Zaćma operacja w Gliwicach – prywatnie czy z NFZ?

zaćma operacja gliwice

Zaćma to bardzo powszechna choroba. Trzeba ją jak najszybciej usunąć, by nie obniżać swojego komfortu życia. Dowiedz się, w jaki sposób leczyć pacjentów – prywatnie czy z NFZ. Jak można przyspieszyć zabieg z kasy chorych i czy jest to w ogóle możliwe?

Zabiegi NFZ- jak wyglądają terminy?

Usuwanie zaćmy to bardzo prosty zabieg, który nie zajmuje dużo czasu. Polega na wycięciu zmętniałej soczewki i wszczepienie w jej miejsce sztucznej. To jeden z prostszych procesów chirurgicznych. Trwa zaledwie pół godziny. Niestety, na prosty zabieg czeka się czasami kilkanaście miesięcy, a nawet znacznie dłużej. To powoduje, że pacjenci są zniechęceni. Tymczasem zaćma operacja Gliwice powinna być jak najszybciej przeprowadzona. Im wcześniej, tym lepiej. Tym sposobem można uniknąć wielu przykrych konsekwencji. Nieleczone schorzenie prowadzi do stopniowej utraty wzroku, a czasem nawet do całkowitej ślepoty. To stan, na który niewiele można już poradzić. Nie wiadomo, jak długo choroba będzie postępowała. To kwestia indywidualna. U jednych może to trwać nawet kilka lat, a u innych proces mętnienia soczewki może skończyć się w ciągu kilku miesięcy. Zatem im szybciej zaćma operacja Gliwice będzie przeprowadzona, tym lepiej.

Czy da się skorcić czas oczekiwania?

Przede wszystkim, pacjenci maja do dyspozycji nowoczesne narzędzia, w których mogą sprawdzić, jak długo czeka się na zabieg w poszczególnych szpitalach. Mogą iść ze skierowaniem tam, gdzie kolejka jest najkrótsza. Niestety, nie jest to w pełni dobre i sprawdzone rozwiązanie, bo czas oczekiwania na zabieg i tak wszędzie jest porównywalny. W przypadku, gdy choroba bardzo szybko postępuje, można ubiegać się o przyspieszenie terminu przyjęcia. Trzeba dostarczyć do oddziału NFZ dokumentacje medyczną, opinię lekarza i czekać na rozpatrzenie wniosku. W praktyce jednak bardzo rzadko zdarzają się takie sytuacje.

A może leczenie prywatne?

Alternatywą dla publicznej służby zdrowia jest leczenie prywatne. Tutaj terminy na zabieg są znacznie krótsze, jednak wiąże się to z dość wysokimi kosztami. Żeby jednak poprawić swój stan zdrowia wielu pacjentów decyduje się wyłożyć swoje oszczędności i szybko wykonać zabieg, by nie rezygnować z przyjemności życia i cieszyć się dobrym wzrokiem przez bardzo długi czas. Wiele placówek medycznych proponuje pacjentom rozłożenie płatności na raty. W ten sposób koszty nie są tak bardzo odczuwalne. Wiele osób decyduje się więc na takie rozwiązanie, by cieszyć się dobrym widzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *