Usuwanie zaćmy w Czechach jest proste i bez kolejek

usuwanie zaćmy

Jesteś zmęczony czekaniem w kolejkach? A może masz zabieg usuwania zaćmy wyznaczony za dwa lata? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, wtedy koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź, dlaczego warto leczyć się w Czechach.

Niewielkie formalności

Wbrew pozorom usuwanie zaćmy w Czechach nie wiążę się z wieloma formalnościami. Aby zapisać się na zabieg nie trzeba wiele. Pierwszym krokiem, którym musisz podjąć, jest wybranie polskiego szpitala, który współpracuje z Czechami. Kiedy to zrobisz, wtedy umów się na wizytę. W jej trakcie zostaną przeprowadzone wszelkie badania kwalifikujące Cię do zabiegu, a także zostanie w tym dniu wyznaczona data operacji. Na obecną chwilę na zabieg trzeba czekać około 2-3 tygodni od momentu wizyty konsultacyjnej.

Wyjazd do Czech

Aż do momentu zbliżenia się terminu operacji, niewiele musisz robić. Przede wszystkim musisz zdecydować się, w jaki sposób dostaniesz się do Czech. Do naszych sąsiadów możesz dostać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dojazd na własną rękę, a drugą opcją jest dojazd spod polskiego szpitala busem wraz z innymi pacjentami. Jednak ta druga możliwość nie jest dostępna w każdej placówce, dlatego też warto się wcześniej wypytać, czy szpital proponuje takie rozwiązanie. Sama wizyta w szpitalu jest krótka, trwa około 6 godzin. W Czechach najpierw zostaną przeprowadzone badania wstępne, a następnie pacjent zostanie poddany zabiegowi. Operacja jest bardzo krótka. Trwa ona zaledwie 20 minut i jest całkowicie bezbolesna dla pacjenta.

Refundacja z NFZ

Na obecną chwilę zabieg kosztuje 2,5 tys. zł. Większość kwoty uiszczasz w Czechach, a jedynie pierwsze 100 zł płacisz podczas wizyty konsultacyjnej w polskim szpitalu. Nie jest to niewielka suma, jednak, w przeciwieństwie do leczenia prywatnego, można ubiegać się o refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wystarczy, że po powrocie do Polski, złożysz wniosek o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej poza granicami kraju, a następnie uzbroisz się w odrobinę cierpliwości. Po około 30 dniach, od momentu złożenia papierów, otrzymujesz zwrot w wysokości około 2,1 tys. zł. Dzięki temu możesz odzyskać większość zainwestowanej kwoty. Jak widać usuwanie zaćmy w Czechach jest nie tylko korzystne pod względem zdrowotnym, ale także finansowym. A Ty możesz cieszyć się z zdrowego wzroku i codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *