Tworzenie nowego programu – program Szef

Praca programistów jest ciekawa, ale z punktu widzenia przeciętnego zjadacza chleba pozostaje ona tajemnicą na miarę enigmy. To doprawdy fascynujące, że na co dzień tak wielu ludzi korzysta z przynajmniej jednego programu, wiedzą jak go stosować, rozumieją też do czego służy. Nie mają jednak bladego pojęcia, jak powstał. Zobacz, jak powstają programy.

Pisanie programów – czy jest to skomplikowany proces?

Tak naprawdę pisanie programów nie jest niczym skomplikowanym. O ile oczywiście zna się świat komputerów oraz posługuje obowiązującymi tam językami. Wówczas największym wyzwaniem pozostaje nie napisania programu, ale jego zaprojektowanie. Aby zyskał on zainteresowanie użytkowników oraz był przez nich kupowany, musi spełniać dwa podstawowe wymagania. Po pierwsze ułatwiać życie konkretnej grupie społecznej, na przykład restauratorom. W tej roli doskonale sprawdza się chociażby program Szef. Pomaga planować zakupy do restauracji, zarządza magazynem, wystawia faktury i robi remanent. Jest odpowiedzią na realne wyzwania, związane z prowadzeniem lokalu gastronomicznego. Kolejnym warunkiem popularności, a zatem też wysokiej sprzedaży, pozostaje przejrzystość danego programu.

Gorsze i lepsze programy

Niektórzy twierdzą, że do każdego rozwiązania na ekranie komputera można się przyzwyczaić. Do pewnego stopnia jest to prawda, ale warto mieć też na uwadze, że niektóre programy są o wiele czytelniejsze. A do tego bardziej intuicyjne. Konkretne funkcje są dokładnie tam, gdzie być powinny, co czyni korzystanie z danego programu czymś jeszcze prostszym. W takim właśnie kierunku idzie każdy szanujący się programista. Nie szuka on pola do wykazania się zbyt daleko idącą kreatywnością. Na uwadze ma natomiast w pierwszej kolejności potrzeby swoich aktualnych lub potencjalnych klientów. W czasie pracy nad programem programiści często konsultują się z przedstawicielami konkretnych grup odbiorców. Ich wskazówki są potem kluczowe w czasie tworzenia optymalnych rozwiązań. Nowoczesny program Szef nie musi być pełen bajerów. Może być prosty i mieć niewiele funkcji. Ważne, aby działał sprawnie i ułatwiał użytkownikom życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *