Trendy w projektowaniu stron. Jakie strony internetowe przyciągną uwagę w 2017 roku?

strony internetowe

Strony internetowe są postrzegane jako wizytówki danych firm. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób przywiązuje do nich uwagę. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie trendy panują w projektowaniu graficznym, jeśli chodzi o strony internetowe z Gliwic.

Niestandardowe układy stron przyciągają uwagę wszystkich użytkowników

Poprzedni rok słynął z tego, że strony internetowe były tworzone według utartego schematu. Najczęściej miały one 2 lub 3 kolumnowy układ. Nic więc dziwnego, że w 2017 roku graficy myślą już o tym, aby odejść od tego schematu i zrobić coś bardziej nietypowego oraz innowacyjnego. Oczywiście, ich celem będzie utrzymanie tendencji, która pozwala użytkownikom intuicyjnie się po nich poruszać, jak to było w 2016 roku, ale też graficy chcą odejść od tego ustalonego z góry wzoru. Z tego też powodu strony internetowe będą przybierać nowe formy, a ich celem będzie złamanie utartych schematów.

Długie przewijanie strony idzie w odstawkę w tym roku

Kolejny trend z 2016 roku, czyli tzw. długi scrolling idzie w odstawkę. Choć jest to bardzo wygodne rozwiązanie, to jednak owe przewijanie zajmuje dużo czasu, co w efekcie prowadzi do pogubienia się użytkownika na danej stronie. Z tego też powodu strony internetowe Gliwice nie będą miały już oparte na tym trendzie, a znów pojawi się tradycyjna nawigacja, która w wielu sytuacjach ułatwi korzystanie ze strony. W ten sposób wiele stron stanie się o wiele bardziej przejrzystych, a też zgubienie się na nich będzie bardzo problematyczne.

Design strony dopasowany do wieku użytkownika

W tamtym roku wielką uwagę przywiązywano do responsywności strony, czyli ważne było to, aby wszystkie strony internetowe Gliwice były dostosowane do większości urządzeń także tych mobilnych. Z kolei w 2017 roku web designerzy będą zwracać uwagę na to, aby układ stron był dostosowany do wieku użytkownika. Z tego też powodu ważne jest to, aby zrozumieć, co jest istotne dla starszych osób, a na jakie kwestie powinno się zwrócić uwagę przy projektowaniu strony, której głównymi odbiorcami będą dzieci. Zgodnie z tą tendencją pastelowe, stonowane kolory będą zarezerwowane dla stron dla starszych użytkowników, a kolory jaskrawe dla młodzieży i małych dzieci, które na pewno od razu zwrócą na nie swoją uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *