Terminale POS – dlaczego warto?

Z badań przeprowadzonych przez jednego z największych światowych producentów kart kredytowych, Visę wynika jasno, że właściciele małych biznesów tracą średnio jednego na czterech potencjalnych klientów. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób w dzisiejszych czasach porzuca tradycyjne, papierowe pieniądze i zdecydowanie bardziej preferuje płatności przeprowadzane za pośrednictwem karty kredytowej.

Ważna informacja dla małych firm

Jest to przede wszystkim ważna informacja dla właścicieli małych sklepików, ponieważ im mniejszy biznes tym niestety, mniejszy stopień prawdopodobieństwa, że znajdziemy tam terminal POS. W jakich sytuacjach brak możliwości płatności kartą może okazać się szczególnie kłopotliwy? Przypatrzmy się chociażby sklepikom typowo turystycznym – nad morzem, jeziorem czy w górach, gdzie bardzo rzadko możemy spotkać się z dostępnością terminalów POS. Możemy tam kupić wiele różnych pamiątek, gadżetów, które będą nam w przyszłości przypominać pobyt w danym miejscu. Problemem jest jednak sama płatność – wiadomo, że będąc nad morzem zdecydowanie bezpieczniej wziąć jest kartę kredytową ze sobą. Karta bowiem nie zostanie uszkodzona przez piasek, natomiast nawet w przypadku zmoczenia jej przez słoną wodę – nie zbiedniejemy. Zniszczenie karty nie powoduje automatycznie, że znajdujące się na niej pieniądze przepadają, ponieważ jest to tylko swego rodzaju pośrednik między użytkownikiem a jego kontem bankowym.

Czemu jeszcze postawić na kartę płatniczą?

Kartę lepiej wziąć też z uwagi na czających się wszędzie, gdzie jest dużo ludzi kieszonkowców. Kradzione pieniądze są w zasadzie nie do odzyskania, a z kartą sprawa ma się inaczej – złodziej i tak nie może jej użyć, bo do wszelkich transakcji potrzebny jest kod PIN (w przypadku płatności zbliżeniowych w większości przypadków możliwe są one tylko do pięćdziesięciu złotych). Dodatkowo, zawsze mamy możliwość zablokowania karty, poprzez szybki telefon do naszego banku – w takich sytuacjach usługa jest przeprowadzana bardzo szybko i sprawnie. Z tych wszystkich powodów, sprzedawcy powinni pomyśleć nad montażem terminalów, nawet jeśli przedmiotem ich handlu są „tylko” pamiątki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *