Stomatolog z Tarnowskich Gór: 4 sposoby na wybielenie zębów

stomatolog tarnowskie góry

Marzysz o pięknym, białym uśmiechu? A może wstydzisz śmiać się w towarzystwie? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, w jaki sposób możesz wybielić swoje zęby, by znowu dobrze poczuć się wśród przyjaciół oraz znajomych.

Usuwanie kamienia nazębnego

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych sposobów na wybielenie zębów jest usunięcie kamienia nazębnego. Jak informuje stomatolog z Tarnowskich Gór istnieje kilka technik na usunięcie kamienia, takich jak mechaniczne usuwanie, czy metoda ultradźwiękowa. Poza tym usunięcie kamienia następnie lub podczas zabiegu tzw. piaskowania. Pamiętaj, że po oczyszczeniu zębów wato jest zrobić przegląd plomb. Jeszcze kilka lat temu używało się plomb amalgamatowych, które mogą zmieniać kolor szkliwa. Stąd jest je lepiej wymienić na nowe, które powstają z materiałów o trwałym kolorze.

Pasty wybielające

Kolejną, bardzo znana opcją jest używanie pasty wybielającej. Dzięki niej możesz usunąć niewielkie przebarwienia, rozjaśniając swoje zęby nawet o 2 tony. Pamiętaj jednak, że pasty wybielające zawierają specjalne enzymy i aktywne mikrogranulki, które rozpuszczają błonkę odpowiedzialną za związanie płytki nazębnej ze szkliwem. Ponadto składniki past wybielających usuwają również osad, jak i substancje ścierne. Dlatego też w trakcie zakupów zwróć uwagę na podany na opakowaniu wskaźnik ścieralności tzw. RDA. Nie powinien on przekraczać 200, bo może uszkodzić szkliwo. Z tego samego powodu nie należy używać past wybielających dłużej niż 2 miesiące.

Nakładka u dentysty

Ostatnio bardzo modne stało się wybielanie z użyciem nakładek. W przygotowaniach z tym związanych pomoże Ci przeprowadzić stomatolog Tarnowskie Góry, który wpierw na podstawie wcześniej zrobionego odcisku uzębienia wykonuje nakładki w swoim gabinecie protetycznym. Oczywiście, nakładka jest idealnie dopasowana do danej osoby. Poza tym dentysta dobiera też żel o odpowiednim stężeniu, jednak samo wybielanie przeprowadza się w domu. Nakładkę należy nosić 2 razy dziennie przez około 2 godziny, bądź też zakładać ją na noc na 4 godziny. Ten sposób wybielania zębów trwa do 4 tygodni.

Wybielanie w świetle lampy

Jest to metoda dla osób, które nie posiadają za wiele cierpliwości. Wystarczy jeden zabieg, dzięki któremu możesz rozjaśnić swoje zęby nawet o więcej niż 5 tonów. Samo wybielanie trwa około godziny i jest całkowicie bezbolesne, choć przez następne 1-2 dni zęby są nadwrażliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *