Powiększanie piersi podnosi samoocenę

Psycholodzy często prowadzą badania na temat tego, co wpływa na samopoczucie kobiet. Bardzo często wskazują one wygląd. Patrząc na idealne modelki promowane przez media, wpadają w kompleksy i chcą często poprawiać to, co już tak naprawdę jest piękne. Czasem jednak jest to jedyna możliwość, żeby poczuły się kobieco.

Przeciwskazania do zmiany biustu

To, że kobieta chce wykonać operację poprawiająca wygląd nie oznacza jeszcze, że zostanie do niej zakwalifikowana. Istnieje szere przeciwskazań medyczny, które sprawiają, że powiększanie piersi nie może się odbyć. Najważniejszy jest wiek pacjentki. Oczywistym jest, że musi był pełnoletnia, żeby w ogóle lekarz chciał z nią na ten temat rozmawiać. Zdarza się jednak, że mimo osiągnięcia odpowiedniego wieku kobieta wciąż jeszcze dojrzewa, tym samym należy przełożyć operację nawet o 2-3 lata. Górna granica jest bardziej płynna, ale na pewno im starsze pacjentki tym mniej elastyczna staje się skóra i wtedy trudniej jest wykonywać zabieg. Krótkim przeciwskazaniem jest infekcja, po której należy odczekać pewien czas zanim powiększanie piersi się odbędzie. Z wiadomych względów nie można tego zrobić u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Lekarz nie wykona również zabiegu jeżeli dostrzeże jakiekolwiek zmiany w piersiach, niezależnie od tego, czy zmiany te są niebezpieczne, także jeśli pacjentka ma słabą krzepliwość krwi, cukrzycę lub nieregularne ciśnienie krwi.

Powiększenie piersi nie jest lekarstwem na wszystko

Chirurdzy estetyczni często powtarzają, że zmiany w wyglądzie nie stanowią panaceum na każdą bolączkę. Nie zmienia to jednak faktu, że kobiety, które się na to decydują, nierzadko odzyskują pewność siebie i podnoszą swoją samoocenę właśnie dzięki tym zmianom. Dlatego zdarza się, że lekarze przed operacją kierują pacjentkę przed zabiegiem na konsultację psychologiczną. Nie świadczy to o niczym negatywnym, po prostu lekarz chce sprawdzić stan psychiczny swojej pacjentki i to, czy rzeczywiście jest gotowana na tą operację, zanim ją wykona. Wszystki te kroki są robione po to, żeby kobieta czuła się bezpiecznie i niczego nie żałowała. Chirurdzy estetyczni mają na uwadze zawsze i przede wszystkim dobro pacjentki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *