Pomoce optyczne dla niedowidzących dobrym pomysłem na prezent dla seniora

Powoli warto już myśleć nad prezentami gwiazdkowymi dla najbliższych, żeby w ostatnich czasach nie szaleć wśród tłumu ludzi w poszukiwaniu idealnego podarunku. Warto zastanowić się nad prezentem dla seniorów w rodzinie, aby ułatwić im życie i codzienne funkcjonowanie.

Oczy są bardzo ważne, aby normalnie funkcjonować

W podeszłym wieku, najczęstszym schorzeniem na jakie skarżą się ludzie jest pogorszenie się wzroku. Jeżeli można to naprawić okularami, to nie ma się czym martwić, ale czasami okulary nie są wystarczające. Okres świąteczny warto wykorzystać właśnie do poprawy jakości życia osób, które ze wzrokiem mają tak duże problemy, że zwykłe okulary już nie są wystarczające. Warto zatem przejrzeć pomoce optyczne dla niedowidzących, które dedykowane są zarówno do osób krótko, jak i dalekowzrocznych. Dzięki nim starsze osoby mogą znowu czytać książki, rozwiązywać krzyżówki czy swobodnie spacerować i oglądać telewizję. Pomoce w dużym stopniu poprawiają ostrość widzenia, nawet przy dużych ubytkach. Pomoce te są dobierane indywidualnie, aby idealnie odpowiadać na potrzeby użytkownika.

Lupy, okulary lornetkowe czy monookulary

Najczęściej osoby, które nie widzą z bliska wykorzystują do pomocy lupę. Profesjonalne pomoce optyczne dla niedowidzących mają zarówno w ofercie lupy ręczne, które mają dodatkowo ledowe podświetlenie, zwiększające kontrast, do tego jest lekka i łatwa w przenoszeniu, jak również lupy elektroniczne, które posiadają profesjonalny wyświetlacz LCD, dzięki której czytanie staje się wygodniejsze i dostępne. Tutaj dobrym pomysłem jest wykorzystanie specjalnych szkieł, które można regulować osobno do każdego oka, a który pozwala dobrze odczytywać treści do 40 cm. Taką funkcję spełniają również okulary lornetkowe przeznaczone do bliskiego patrzenia. Ich druga wersja dedykowana jest osobom słabo widzącym na odległość. Monookulary przydadzą się natomiast na zewnątrz, w kinie czy teatrze, wszędzie tam, gdzie chcemy widzieć lepiej rzeczy znajdujące się w oddali. Specjalne pomoce dedykowane sa również do oglądania telewizji lub otoczenia wokół. Pomoce mogą być założone albo trzymamy je przy oczach. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *