Operacja zaćmy Czechy: z jakimi dodatkowymi opłatami trzeba się liczyć?

operacja zacmy czechy

Operacja zaćmy jest bardzo popularna, bo też choruje na nią coraz więcej osób. Niestety, kolejki w ramach NFZ są tak długie, ze trudno dostać się do specjalisty. Alternatywą jest leczenie prywatne lub skorzystanie z medycznej opieki zagranicznej. Co bardziej się opłaca i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Leczenie prywatne

Zaletą prywatnej służby zdrowia z pewnością jest krotki czas oczekiwania na zabieg, a także łatwy dostęp do placówek medycznych, które są zlokalizowane w wielu miastach i nie ma problemów logistycznych. Plusem jest też dobrze dobrana kadra i szybkie wyeliminowanie zmętnionej soczewki. niestety, tu trzeba się liczyć z bardzo wysokimi kosztami, które przekraczają najśmielsze pojęcie. Średni koszt usunięcia katarakty waha się w granicach 3-4 tys. zł. To bardzo duża kwota zważywszy na fakt, że przeciętne emerytury są znacznie niższe, a spore grono emerytów ma problemy z podstawowym funkcjonowaniem i żyje od przysłowiowego pierwszego do pierwszego. W takiej sytuacji każdy dodatkowy wydatek jest dokładnie przemyślany i nie ma mowy o jakiejkolwiek pomyłce. Wyłożenie kilku tys. na zabieg wydaje się przekraczać w sposób znaczny możliwości finansowe. Pozostaje więc czekać na swoją kolej na zabieg z NFZ-u lub też pożyczyć pieniądze i zadłużyć się czasem na parę lat. To nie jest dobre rozwiązanie. Nic dziwnego, że wiele osób szuka alternatywy.

Leczenie w Czechach – jakie koszty?

Coraz popularniejsze staje się leczenie za granicą. Z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, bo to stosunkowo prosty sposób na uniknięcie kolejek,który nie wymaga aż tak ogromnego wkładu finansowego. Łącznie trzeba zapłacić około 500 zł. Wprawdzie za sam zabieg trzeba wyłożyć z własnej kieszeni około 2,5 tys. zł, jednak po wszystkim będzie można obiegać się o refundację z polskiego NFZ. Na tę chwilę to 2 tys 100 zł. Całkowite koszty, jakie trzeba ponieść nie są więc zbytnio wygórowane. Nie ma innych ukrytych opłat. Można ewentualnie zdecydować się na wszczepienie soczewek typu premium, które oprócz usuwania katarakty korygują także wzrok, np. z astygmatyzmu. Dzięki temu operacja zaćmy Czechy będzie się również wiązała z tym, że nie trzeba będzie w ogóle zakładać okularów. Po wszystkim będzie można wrócić do normalnego trybu życia i niczym się nie przejmować. Nic więc dziwnego, że operacja zaćmy Czechy wiąże się z tak dużą popularnością. To świetny i niedrogi sposób na odzyskanie dobrego wzroku na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *