Leczenie próchnicy Gliwice. Dbaj o profilaktykę

leczenie próchnicy gliwice

Próchnica to bardzo poważny problem, bo zaniedbania w tej kwestii mogą się skończyć ogromnym bólem zęba i leczeniem kanałowym. Lepiej więc regularnie czyścic zęby i wykonywać przeglądy, by nie dopuścić do powstania większych ubytków.

Polacy nie myją zębów

Statystyki są alarmujące. Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl zaledwie polowa Polaków szczotkuje zęby rano i wieczorem. To prosta droga do próchnicy. W wielu przypadkach ubytkom w zębach można by zapobiegać. Wystarczy zadbać o codzienna higienę i systematyczne wizyty u dentysty. W ten sposób można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Niestety, leczenie próchnicy Gliwice nie kojarzy się zbyt dobrze, a wiele osób idzie do dentysty, kiedy nie potrafią wytrzymać z bólu. Wtedy jednak leczenie bez podania środków znieczulających jest praktycznie niemożliwe. Bardzo często jedynym sposobem na uratowanie zębów jest kanałówka, która wiąże się długotrwałym procesem. Nie da się tego dobrze przeprowadzić podczas jednej wizyty. Potrzeba na to co najmniej dwóch, trzech zabiegów. Tymczasem można by tego uniknąć przy odpowiedniej higienie. Ważne są przeglądy. Dzięki nim można zlikwidować ubytek w początkowy stadium co jest dużo mniej bolesne. Koszty zabiegu również są znacznie mniejsze. Dbania o zęby powinniśmy się uczyć już od najmłodszych lat. Im wcześniej wypracujemy zdrowe nawyki, tym lepiej. Prawdopodobieństwo, że będziemy czyścili regularnie zęby w dorosłym życiu jest dużo większe.

Dlaczego unikamy dentysty?

Większość z nas wie, że trzeba wykonywać przeglądy regularnie, ale mało kto tego przestrzega. Najczęstszą przyczyną jest strach. W czasach komuny techniki dentystyczne były na dużo niższym poziomie co powodowało wiele problemów. Znieczulenie nie było tak precyzyjne jak obecnie. Powodowało to paraliż całej twarzy. Dziś jest zupełnie inaczej. Środki znieczulające działają miejscowo i krótko. Po wyjściu z gabinetu można swobodnie rozmawiać, prowadzić samochód itp. Leczenie próchnicy Gliwice jest zatem praktycznie bezbolesne. Również same komponenty wykorzystywane przez dentystów są najwyższej klasy. Wypełnienie plombą światłoutwardzalną powoduje, że w ogóle nie poznać, że coś było robione. Poza tym ząb jest trwały i można z niego korzystać przez wiele lat. Rzadko zdarza się, że próchnica wypadnie. Czynnikiem , który odpowiada za rzadkie wizyty u dentysty są również kwestie finansowe. Wielu Polaków nie stać, by leczyć się prywatnie, a zabiegi wykonywane w ramach NFZ nie są tak skuteczne. Poza tym czas oczekiwania jest bardzo długi i trudno się dostać do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *