Laserowa korekcja wzroku Gliwice. Popraw swój komfort życia

Wady oczu to rzecz, która pojawia się stosunkowo często. Najczęściej zapisuje się okulary celem jej korekcji, jednak nie wszyscy są w stanie przyzwyczaić do ich noszenia. Poza tym przy większej wadzie soczewki są dość ciężkie. Alternatywą dla okularów jest laserowa korekcja wzroku.

Kto może poddać się zabiegowi?

Do przeprowadzenia zabiegu nie ma jakichś większych przeciwwskazań. Trzeba oczywiście wykonać badania kwalifikacyjne, ale z reguły jest to formalność. Poza tym pacjent musi mieć ukończone 21 lat, a do tego powinien mieć stabilną wadę wzroku – to znaczy nie zmieniać okularów przez ostatni rok. Przed wykonaniem zabiegu bada się oczy pod kątem chorób. Sprawdza się m.in. stan rogówki, by wykluczyć nieregularny astygmatyzm. Konieczne jest również pomiar grubości rogówki, ocena filmu łzowego. Zaawansowany Zespól Suchego Oka stanowi przeciwskazania do tego typu zabiegu. Oprócz tego okulista bada pole widzenia, OCT plamki, mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe. To podstawowe rzeczy, które są konieczne, by laserowa korekcja wzroku Gliwice mogła zostać przeprowadzona. Trzeba pamiętać, by nie nosić soczewek kontaktowych twardych na 4 tygodnie przed badaniami, a miękkich na 2 tygodnie.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku

To metoda, która ma na celu takie wymodelowanie rogówki oka, by wpadające promienie świetlne skupiały się na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Dostarczane wiązki światła laserowego są programowane indywidualnie na podstawie wykonanych wcześniej badań. W praktyce laserowa korekcja wzroku Gliwice przy wadach związanych z krótkowzrocznością polega na spłaszczeniu rogówki, a przy dalekowzroczności na jej lekkim uwypukleniu. W ten sposób można skorygować wadę wzroku całkowicie. Dzięki temu nie będzie konieczności noszenia okularów.

Popraw swój komfort życia

Korekcja wzroku z roku na rok zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, bo to jeden z lepszych sposobów na to, by poprawić swój komfort życia. Niektóre osoby decydują się na to z wygody, bo nie lubią nosić okularów. Zamiast kupować co chwilę soczewek kontaktowych, wolą poddać się zabiegowi. Są też i tacy, dla których takie rozwiązanie jest wręcz koniecznością. Są zawody, gdzie noszenie okularów nie jest dopuszczalne, jak np. pilot, strażak. Zakładanie okularów i wady wzroku mogą być hamulcem do ich kariery. Z tego właśnie powodu zabiegi okulistyczne będą dla nich ratunkiem i pozwolą im się rozwijać w życiu zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *