Laserowa korekcja wzroku czy okulary? Okulista Rybnik pomoże ci podjąć decyzję

okulista rybnik

Problemy ze wzrokiem dotykają wielu osób. Wtedy konieczne jest udanie się do dobrego okulisty. Prawdopodobnie zapisze on okulary, ale może zaproponować również korektę wzroku za pomocą lasera. W ten sposób tuż po zabiegu odzyskasz ostre i wyraźne widzenie.

Laserowa korekcja wzroku w twoim zasięgu

Obecnie coraz popularniejsza staje się laserowa korekcja wzroku. Polega ona na tym, że okulista Rybnik przy pomocy lasera eliminuje wadę. Zabieg jest praktycznie bezinwazyjny, a ryzyko powikłań jest minimalne. To powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Oczywiście trzeba poddać się serii badań, by okulista Rybnik wykluczył ewentualne przeciwskazania, ale w większości wypadków jest to formalność. Takiemu zabiegowi mogą poddać się osoby, które ukończyły 21 lat, a ich wada jest stabilna, czyli przez ostatni rok nie musiały zmieniać okularów lub soczewek kontaktowych. Oprócz tego konieczna jest seria badań. Sprawdza się m.in. OCT plamki, pole widzenia, grubość filmu łzowego, mierzy rogówkę. Jeśli wyniki wyjdą pozytywnie, można zdecydować się na taką operację. Trwa ona dosłownie chwilę, a po jej ukończeniu nie trzeba w ogóle nosić okularów. Widzenie jest ostre i niezamglone. Uzyskuje się dokładnie taki sam efekt jak przy noszeniu okularów.

Czy taki zabieg jest konieczny?

Większość osób decyduje się jednak na noszenie zwykłych okularów czy też soczewek kontaktowych, bo operacja nie jest tania. Wprawdzie okulary też kosztują i co jakiś czas trzeba je zmieniać, jednak mimo wszystko to i tak znacznie mniejsze koszty. Z tego właśnie powodu tak wiele osób nie decyduje się na zabiegi. Są jednak sytuacje, w których warto to przemyśleć. Na leczenie można wziąć kredyt, a wiele placówek umożliwia rozłożenie płatności na raty. Problem finansowy nie musi być kluczowy przy podejmowaniu decyzji. Są zawody, w których nie można zakładać okularów, jak np. tancerz, pilot, strażak itp. Oczywiście można wspomagać się soczewkami, ale nie wszyscy lubią je zakładać W takim wypadku lepiej ponieść jednorazowy koszt i nie mieć większych problemów. Bywa i tak, że wada jest tak duża, że szkła w okularach są dość grube, a ich noszenie może sprawiać ból – szczególnie latem. Poddanie się takiemu zabiegowi rozwiązuje ten problem. Z tego właśnie powodu są sytuacje, w których warto to rozważyć. Są nawet osoby, które nie mają dużej wady, a po prostu źle czują się w okularach. Wtedy również decydują się na zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *