Długo siedzisz przed komputerem? Okulista Gliwice musi sprawdzić twój wzrok

okulista gliwice

Praca przed komputerem jest bardzo szkodliwa. Trzeba zadbać o to, by w miarę możliwości odciążyć wzrok. Należy pamiętać o profilaktyce albo zastanowić się nad kupnem okularów z antyrefleksem, które sprawią, że oczy nie będą się tak męczyć.

Przede wszystkim profilaktyka

Wielu chorób oczu można uniknąć. Trzeba tylko przestrzegać podstawowych zasad. Przede wszystkim robić sobie kilkuminutowe przerwy od monitora. Raz na jakiś czas zaleca się, by popatrzeć przez okno lub zamrugać powiekami. Długotrwałe patrzenie na monitor wysusza śluzówkę oka i sprawia, że praca staje się uciążliwa. Oczy zaczynają piec i stają się podrażnione. To pierwsze niepojące symptomy mówiące o tym, że trzeba zrobić sobie chwilę przerwy. Zaniedbanie tych elementów może powodować wady wzroku i szybkie pogarszanie się pola widzenia. Dobrym pomysłem jest aplikowanie kropel, które nawilżają oczy i niwelują przykre dolegliwości. Nie można też zapominać o tym, by okulista Gliwice skontrolował nasze oczy. Nawet jeśli nie zauważymy żadnych niepokojących zmian, trzeba się regularnie badać. W ten sposób możemy zachować wzrok w dobrej formie. Jest to ważne, bo to narzędzie naszej pracy, o które trzeba dbać, by moc efektywnie wykonywać swoje obowiązki. Zaleca się też zdrowy tryb życia: spożywani warzyw i owoców, szczególnie tych które hamują powstawanie wolnych rodników, jak np. natka pietruszki czy szpinak.

Zastanów się nad okularami

Czasem sama profilaktyka nie wystarczy. Żeby cieszyć się jak najdłużej dobrym wzrokiem, warto pomyśleć nad okularami ochronnymi. Można z nich skorzystać nawet wtedy, kiedy nie mamy żadnej wady. Chodzi o to, żeby zminimalizować ryzyko wad wzroku. W tym celu kupuje się specjalne okulary z powłoką antyferleksową, które redukuje liczbę pojawiających się odblasków. W rezultacie do oka dociera więcej światła, a narząd wzorku znacznie wolniej się męczy. Ważne jest jednak, by takie okulary dobrał tylko sprawdzony okulista Gliwice. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz wzrok będzie sprawny przez długo. Źle dobrane szkła mogą powodować więcej szkód niż pożytku, a do tego znacznie pogarszać widzenie. Również samo wykonanie powinno być na jak najwyższym poziomie. Musi się tym zająć technik z odpowiednimi uprawnieniami. W przeciwnym razie zamiast cieszyć się z dobrego wzorku, będziemy cały czas narzekać na to, że widzimy gorzej niż wcześniej. Wiele osób nie chce inwestować w okulary, bo uważa, że jeśli nie wykryto żadnej wady to jest to niepotrzebne. Tymczasem bywa zupełnie inaczej, a dobrze dopasowane szkła pozwalają na dłużej zachować sprawny wzrok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *