Dentysta Gliwice radzi: nie zapominaj o profilaktyce jamy ustnej

O zęby trzeba dbać. Niestety, wiele osób odwiedza gabinet dentystyczny sporadycznie. Zazwyczaj przychodzą zbyt późno, a wtedy niewiele da się zrobić. Ból zęba jest nie do zniesienia. Konieczne jest leczenie kanałowe, które jest długotrwałe i inwazyjne.

Codzienna higiena to podstawa

Statystyki są alarmujące. Ponad polowa Polaków nie dba o higienę jamy ustnej tak, jak powinna i nie szczotkuję zębów dwa razy dziennie. Mało kto z nas korzysta z regularnych przeglądów, które powinniśmy wykonywać co najmniej dwa razy do roku. To absolutne minimum. Dentysta Gliwice powinien być przez nas odwiedzany nie tylko, kiedy już nie potrafimy wytrzymać z bólu, ale również bez powodu. Tylko wtedy będzie można zapobiec wadom uzębienia. Nowoczesne urządzenia pozwalają na usunięcie próchnicy, zanim pojawią się ubytki. W początkowym stadium można leczyć zęby bez konieczności wiercenia i ingerencji w nerw zębów. Czasem wystarczy jedynie zastosować żel antybakteryjny. Dzięki temu w trakcie jednej wizyty można całkowicie wyleczyć uzębienie. Tym samym da się utrzymać uzębienie w dobrym stanie przez bardzo długi czas. Niestety, niewiele osób regularnie odwiedza stomatologa, a kiedy ból jest już nie do zniesienia często jedyna metodą wyleczenia jest tzw. kanałówka.

Dentysta nie taki straszny

Wiele osób omija dentystę szerokim łukiem, bo boją się, że zabiegi będą bolesne i nie do wytrzymania. Tymczasem stomatologia to prężnie rozwijająca się dziedzina. Ciągle powstają nowe rozwiązania, które systematyzują pracę i pozwalają na efektywne leczenie. Samo podawanie środków przeciwbólowych jest bardzo precyzyjnie. W trakcie zabiegu nie dochodzi do paraliżu twarzy. Pacjent może swobodnie mówić, a po skończonej wizycie prowadzić samochód. Dentysta Gliwice jest w stanie dokładnie zdiagnozować wielkość ubytku. Posługuje się kamerą wewnątrzustna, dzięki której widzi tkankę zębową na ekranie monitora. To znacznie ułatwia komunikacje z pacjentem, bo wszystkie wykonywane czynności na bieżąco omawia i pokazuje co jest do zrobienia. W wielu gabinetach stosuje się też gaz rozweselający. To bardzo pomocne narzędzie, które rozluźnia. Dzięki temu czynności prowadzone przez dentystę nie są takim stresem, a zabieg mija w przyjaznej atmosferze. Stomatolog dozuje niewielką dawkę podtlenku azotu, która działa tylko w trakcie prowadzonych czynności. Później można już swobodnie funkcjonować. Nowoczesne metody stosowane przez stomatologów sprawiają, że wizyta w gabinecie lekarskim nie jest tak stresująca, a pacjenci prawie w ogóle nie odczuwają bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *